Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

toulavoustezkou 


Alba oblíbenců

Alba lidí, které má toulavoustezkou v oblíbených

reklama

38 fotek, minulý týden, 67 zobrazení, přidat komentář
O připravovanem vandru na Maštale jsem se dozvěděl víkend před nima na Hokeji Výrů a R*S*B. Byl jsem kamarádama pozván, pokud budu mít chuť, tak ať se zastavím v pátek v Proseči do Hotelu. V pátek ráno napadlo v Humpolci asi 8cm sněhu a spoje odsud do Proseče jsou katastrofální, tak jsem využil svého rudého šípu, do kterého jsem přidal ještě běžky na neděli, když už jsem se pohyboval nad Žďárskými vrchy. Do Hotelu jsem se tak dostal po 20 hodině. Celkovou partu nás utvořilo 6. Z toho jsme tři byli z Humpolce Já, Milan a Chmelda, z Havl. Brodu a to Kuzma, pak Martin z Tábora a z Kolína Kolíňák, též i přesdívaný jako President a nebo jednoduše Honza. Zde jsme si užívali srandy a olympiády. Odcházeli jsme kolem půlnoci. Došli jsme pod převis Velkej nebo také zvanej Helma, zde už byli chlapi ze čtvrtka na pátek. Dopoledne jsme trávili pod převisem a pak jsme udělali malý okruh přes převisy. Zahrádky byli zabrané trampama, které jsme pak potkali u Toulovce, Koukli tak na převis Srub na volnosti, zde opravdu býval srub na jehož stavbě se podílel kamarád Kolíňák. Potom jsem stíhal kamarády po jejich stopách ještě přes jeden převis až do Budislavy. Zde jsme skočili na pivko a odsud šli znovu na kemp přes Toulovcovu rozhlednu. Se setměním jsme přešli k Pepovi na Verandu, tedy k Toulovcovi. Zde se nám dostalo velkému přivítání. Zde se odehrávalo velké zábavy. Ať už šprýmům, tak i zdejší štamgastka se podílela o rozptýlení. Došlo na parádní hraní Martina, který se pustil i do odvážnějších kousků. Přidal se i hostinskej Pepa na kytaru. Mezi vrcholi bylo předčítání odborné literatury Milanem, kde došlo na velkou diskuzi :-D. Na převis jsem pak šel sám a to že jsem na tomto převisu byl prvně, tak se mi to po tmě povedlo trefit. Ostatní šli jinou cestou. Neděle už byla uvolněná. Sbalili jsme věci přečetli kempovku, kde jsme zjistili, že zdejší ochranáři fandí a nechtějí tyto převisy ničit. Ve 12 hodin jsme se dostali zpět do Proseče, kde jsme zalomili palce. Již jsme se tak vraceli domů každý, já to vzal přes Žďárský vrchy. Kde jsem nasadil ve Třech Studních běžky. Byl jsem překvapený tou masou běžkařů. Nikdy jsem jich neviděl tolik pohromadě. Udělal jsem si malý okruh kolem tohodle vyhlášeného areálu, který je mezi Třema Studněma a Skleným. Na trati bylo kolem 20cm sněhu a mnoho frezovaných tratí. Takže jsem se ještě 2 hodiny pověnoval téhle činnosti, než jsem opravdu zakončil vandr.
241 fotek, minulý týden, 28 zobrazení, 1 komentář
150 fotek, minulou neděli, 101 zobrazení, 9 komentářů
92 fotek, minulý týden, 212 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, lidé, události
Třetí únorový víkend 2018 se uskutečnil 9. výroční oheň T.O. Svobodní trempové Plzeň v údolí řeky dolní Střely. Dopravní nedostupnost tohoto místa řadí zdejší potlachy k méně navštěvovaným, ale dobří kamarádi a kamarádky se zde s osadou šerifa Křižáka rádi schází. Mojí partě těsně unikly placky za soutěže, ale občas musí někdo jiný vyhrát :-) . Ovšem, zase velmi pohodový víkend.
50 fotek, minulou sobotu, 60 zobrazení, 38 komentářů | kultura
V roce 2016 uběhlo 500 let od smrti nizozemského malíře Hieronyma Bosche.
Hieronymus Bosch, vlastním jménem Jheronimus Anthonissoen van Aken (kolem 1450 – cca 9. srpna 1516), byl přední nizozemský malíř 15. a 16. století. Tvořil v rané nizozemské renesanci. Většina jeho prací znázorňuje hříchy a morální úpadek lidstva. Bosch na svých obrazech zobrazoval člověka z vnitřní stránky racionálně pojaté jako démony, části lidského těla, zvířat a strojů. Jeho díla jsou komplexně pojatá, originální, vyznačují se vysokou mírou fantazie a hluboce promyšlenou symbolikou postav a ikonografie. Některá z nich byla v tehdejší době dokonce označována za kacířská.
27 fotek, minulý týden, 26 zobrazení, přidat komentář
Druhý víkend v únoru patřil sportu. V televizi běží olympiáda a trampové nezahálejí a tak se sešli na 26. ročníku Hokeje T.O. Výr a R*S*B*. Na start se postavilo 8 týmů a tak bylo k vidění hned 50 zápasů. Dokonce i jeden ženský tým, kde golmankou byla zdejší hospodská, takže si od výčepu zaskočila zahrát a pak se opět vrátila na plochu. K dispozici k občerstvení byl ovar a uzené klobásy. Překvapivě vítězství nevyhráli místní, ale Jihlavští trampové z HBC, kteří porazili ve fináíle domácí tým a na třetím místě skončili Humpolečtí trampové před obhájci vítězství a vyhráli v poměru 12:0. Večer už patřilo k oslavám ve zdejší hospůdce. Domu jsem se vracel kolem 20 hodiny, protože mě v neděli čekali běžky. Zde jsem se vydal s bráchou na Velké Dářko, kde bylo akorát sněhu na běžky. Udělali jsme si nějaký 11 km okruh kolem tohoto největšího rybníka na Vysočině.
18 fotek, minulý čtvrtek, 58 zobrazení, přidat komentář
28 fotek, minulou středu, 46 zobrazení, přidat komentář
107 fotek, říjen 2017, 9 zobrazení, přidat komentář
54 fotek, říjen 2017, 8 zobrazení, 6 komentářů
99 fotek, říjen 2017, 8 zobrazení, 9 komentářů
120 fotek, 15.10.2017, 13 zobrazení, 9 komentářů
95 fotek, 14.10.2017, 18 zobrazení, 12 komentářů
SVĚTLO V OBRAZE
Srdečně Vás zveme na komentovanou prohlídku doposud největší výstavy českého impresionismu. Expozice "Světlo v obraze: český impresionismus - Inspirace blízké i vzdálené" v Jízdárně Pražského hradu nabídne 520 obrazů od 78 autorů, zapůjčených z více než padesáti státních i soukromých institucí včetně Národní galerie.
Vystavená díla reprezentují impresionismus v jeho různých vývojových fázích. Stěžejním cílem této výstavy je ukázat český impresionismus v celé jeho velikosti, kvalitě a kráse. Expozice je koncipovaná také velmi vstřícně vůči divákům - obrazy jsou srozumitelně řazeny podle námětů, kdy se během naší prohlídky zaměříme na oddíly „Zahrady a parky“, „Zimy“, „Zátiší“, „Kouzlo venkova“, „Vody“ či „Háje“.
Na výstavě návštěvníci uvidí například díla Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka, Miloše Jiránka, Josefa Schussera, Ludvíka Kuby, Joži Uprky, Stanislava Lolka, Maxe Švabinského, Vojtěcha Preissiga, Jana Preislera, Františka Kupky či Václava Radimského. Evropský kontext pak představují díla Eug?ne-Louis Boudina, Eugena Jettela, Ivana I. Šiškina, Alexandra A. Kiseleva nebo Andreje A. Zareckého. Vystaveno bude také jedno dílo, konkrétně jedna z marin od zakladatele impresionismu Clauda Moneta.
Obrazy na výstavu zapůjčilo přes padesát státních a soukromých institucí, např. Národní galerie, Galerie Kodl či Galerie Kooperativy a mnoho dalších významných zapůjčitelů. Přes třicet obrazů na výstavu ze svých sbírek zapůjčila i Správa Pražského hradu, která je pořadatelem projektu, jenž autorsky zajišťuje Spolek výtvarných umělců Mánes.
10 fotek, 7.7.2017, 79 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, dokumenty, koníčky, příroda
Datum betonáže 29.07.1938, odolnost normální.
Počasí: +24°C, polojasno až oblačno, bouřky, slabý větřík.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
https://www.facebook.com/groups/bunkry.v.cr/
8 fotek, 7.7.2017, 156 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, dokumenty, koníčky, příroda
Datum betonáže 08.07.1938, odolnost normální. Stojí u nádherného rybníku s křišťálovou vodou, kde žijí velcí raci.
http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Velky_vandr_Luzky_den_sedmy/#Velky_vandr_Luzky_den_sedmy_37_.jpg
Počasí: +24°C, polojasno až oblačno, bouřky, slabý větřík.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
https://www.facebook.com/groups/bunkry.v.cr/
31 fotek, 7.2.2018, 6 zobrazení, přidat komentář
116 fotek, letos v únoru, 136 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, zábava
PÁTEK. VYRÁŽÍM VLAKEM A BUSEM DO SALAŠE, DO BLÍZKÝCH MILOVANÝCH CHŘIBŮ NA 14. OHEŇ S.T.S. NÍMAND. VYSTUPUJI JEŠTĚ ZA SVĚTLA NA KONEČNÉ. SU POTĚŠEN SUCHÝM SNĚHEM. MĚL JSEM OBAVU Z MOKRÉHO SNĚHU, PÁR KM ODSUD, V ROVINÁCH DOLNOMORAVSKÉHO ÚVALU, SE UŽ TÉMĚŘ ROZPUSTIL. ČEKÁ MNE ASI 7 KM CESTY, 5 DO KOPCE. ASI HODINA SVĚTLA. ZATÍM JDU STÁLE PO ZASNĚŽENÉ PROJETÉ LESNÍ ASFALTCE K POMNÍKU PADLÝCH OBČANŮ SALAŠE. ZDE ODBOČUJI VPRAVO. OKOLO ITALSKÉHO HLADOVÉHO MOSTU A HUBERTKY PŘICHÁZÍM K ZASNĚŽENÝCH PRAMENŮM U LVÍCH HLAV. V NÁSLEDUJÍCÍ ZATÁČCE JSEM SI DOMA NASTUDOVAL ZKRATKU SMĚREM NA HŘEBEN K TVARŮŽKU. VE SNĚHU A TMĚ TROCHU KUFRUJI A PROTO VYCHÁZÍM AŽ POD JARABČINOU. UŽ JE TMA, PROTO NEVÍM KDY BUDE ODBOČKA OKOLO METŮDKY. PŘEMÍTÁM NAD CESTOU A TU SLYŠÍM ŠUSTĚNÍ. ŽE BY DIVOČÁK? NE, OSAMĚLÁ NEOSVĚTLENÁ BĚŽKAŘKA. PTÁM SE: „AHOJ, CO TAK SAMA PO TMĚ?“ PRÝ ZATMĚLI A JE PRYČ. PO CHVÍLI SE BĚŽKAŘ PTÁ JAK JE DALEKO JE DÍVČINA. ODVĚTÍM A POKRAČUJI. SU U ODBOČKY. ZA NEDLOUHO VCHÁZÍM DO LESA K MODŘÍNCE A PROVÁDÍM S POKŘIKEM „POLICIE!“ MŮJ OBLÍBENÝ ŠPRÝM. VÍTÁM SE S NÍMANDY A NĚKOLIKA JINÝMI TRAMPY A TRAMPKAMI. PĚŠÍ CESTA MI TRVALA PŘESNĚ DVĚ HODINY. SEDÍME U OHNĚ PODPOROVANÉM VĚTŠINOU KOŘENY STROMŮ. SÁLÁ PĚKNĚ.
SOBOTA. VSTÁVÁM PŘED DEVÁTOU. NA DESÁTOU MARSHAL BECKET NAPLÁNOVAL VÝŠLAP NA BECKETSTEIN. MEZITÍM CO SE SCHÁZÍ DALŠÍ KAMARÁDI, VAŘÍ SE UZENÁ POLÉVKA V KOTLI Z BARELU. JELIKOŽ SI NÍMANDI NEPOTRPÍ NA FORMALITY, TAK NA BECKETSTEIN VYRÁŽÍME AŽ PO POLÉVCE TÉMĚŘ V PRAVÉ POLEDNE. ASI 6 KM CESTY 10 CM SNĚHOVOU POKRÝVKOU PĚKNĚ UBĚHLO. JSME NA FORT BECKETSTEINU, PROTOŽE BETONOVÝ OBJEKT BÝVALÉHO LOMU TAK OPRAVDU VYPADÁ. ODEMYKÁ SE MŘÍŽ A VCHÁZÍME DOVNITŘ. DANKA NÁM DĚLÁ VTIPNOU PŘEDNÁŠKU O „HISTORII“ A VYBAVENÍ OBJEKTU. TAKÉ JSME SI UDĚLALI MALOU OBČERSTVOVAČKU Z TOHO CO MĚL KDO SEBOU. POMALU SE VRACÍME ZPĚT. ROZTRHLI JSME SE NA NĚKOLIK SKUPIN A JINÝMI CESTAMI SE VRACÍME ZPĚT NA MODŘÍNKU. PŘICHÁZÍME ASI OKOLO PÁTÉ ODPOLEDNÍ. POMALU SE NACHYLUJE ČAS ZAPÁLENÍ VÝROČNÍHO OHNĚ. HLAVNÍ POSTAVA OVŠEM CHYBÍ- MARSHAL BECKET. ZCELA NETRAMPSKY SE ŽHAVÍ TELEFONY. DOZVÍDÁME SE NEMILOU ZPRÁVU. JEDEN KAMARÁD MÁ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE, BECKET S DANKOU VOLAJÍ ZÁCHRANKU. POUŽIJÍ PRO LOKALIZACI V LESE TZV. BOD ZÁCHRANY. OVŠEM ZÁCHRANNÉ SLOŽKY V TOM MAJÍ NĚJAKÝ CHAOS A NEUMÍ PODLE NĚJ HLEDAT. ALE VŠE DOBŘE DOPADLO. KAMARÁD SE DOČKAL SANITKY A BECKET S DANKOU JSOU NA FLEKU. 4 DĚVČATA ZAPALUJÍ ZA ZPĚVU VLAJKY OHEŇ. CHVILKA K UCTĚNÍ PAMÁTKY KAMARÁDŮ, KTEŘÍ UŽ NIKDY NEBUDOU SEDĚT S NÁMI U OHNĚ. KOWALSKI NA SEBE BERE FUNKCI OHNIVÁKA V OCHRANÉM ODĚVU PODOBY SMRTKY. JEN TA KOSA MU CHYBÍ. VATRA HOŘÍ, JISKRY CHRLÍ. KYTARY A HLASIVKY NEZAHÁLEJÍ. PÍTÍ I JÍDLO NÍMANDI ZAJISTILI. SKVĚLÁ ZÁBAVA ZA NÁDHERNÉ ZIMNÍ NOCI S KRAJINOU POKRYTOU SNĚHEM. JEN NA TRAMPSKÉ HRY JAKSI NEDOŠLO. I KDYŽ PLACKY, PĚKNĚ VYMALOVANÉ BYLY NACHYSTÁNY. ALE I TAK JE VESELO. DO NOCI.
NEDĚLE. JSME DOMLUVENI SE STANÍKEM, ŽE SPOLU PŮJDEM DO SALAŠE. PO SNÍDANI ZA VÝHRUŽEK MARSHALA BECKETA: „JESTLI SE POLÉVKA NESNÍ, PŘÍŠTĚ UŽ NIC VAŘIT NEBUDEM!“ JE KOTEL TÉMĚŘ VYLÍZANÝ. LOUČÍME SE A OKOLO DESÁTÉ SE STANÍKEM VYRÁŽÍME STEJNOU CESTOU, KTEROU JSEM PŘIŠEL, JEN BEZ KUFROVÁNÍ AŽ K HUBERTCE. ZDE SE DÁVÁME PO ZELENÉ A PŘÍCHÁZÍME K SALAŠSKÉ ROZHLEDNĚ VE TVARU DO SEBE ZAKLENUTÝCH SEDMIČEK PŘIPOMÍNAJÍCÍ HASÁK. PŘESTO, ŽE VIDITELNOST JE MIZERNÁ, VYSTOUPÁME AŽ NA HORNÍ PLOŠINU. POŘÍDÍME PÁR FOTEK. HŘBITOVNÍ KAPLE DOLE NA PROTĚJŠÍM ÚBOČÍ SALAŠSKÉ DOLINY VIDĚT JE. PO SEJITÍ SCHODŮ ŠLAPEME K DOLNÍMU SALAŠI. NA AUTOBUSOVÉ ZASTÁVCE JSME ASI 20 MINUT PŘED ODJEZDEM. KRÁTCE PŘED 13 HODINOU NASTUPUJEME A PO PROJETÍ VELEHRADU A MODRÉ, UBÝVAJÍCÍHO SNĚHU V NÍŽINĚ VYSTUPUJEME VE STARÉM MĚSTĚ. ČEKAČKA 40 MINUT. NASTUPUJEME DO RYCHLÍKU. JÁ SU DOMA ZA CHVÍLI. STANÍK JEDE PŘÍMO DO BRNA. AHOJ PŘÍŠTĚ.
116 fotek, letos v únoru, 392 zobrazení, přidat komentář
Druhý únorový víkend 2018 jsem se zúčastil zimní sleziny T.O. Údolí Děsu a 23. výročního ohně T.O.Fšude. Přírodu v okolí potlachoviště už jsem tentokrát nefotil, protože ji mám veškerou nafocenou na stovkách fotek z minulých akcí v tomto místě. Takže, tradičně pohodový víkend.
74 fotek, 9.2.2018, 105 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, události
Druhý víkend v únoru 2018 se uskutečnila další zimní slezina T.O. Údolí Děsu.
21 fotek, letos v únoru, 31 zobrazení, přidat komentář